Jedna CESTA do pohádky nestačí!

 

 

JEDNA CESTA DO POHÁDKY NESTAČÍ!

V novém vyhlášeném projektu jsme se rozhodli pro rok 2023 podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti – tj. zpestřit a obohatit předškolní vzdělávání o nekonečný svět fantazie, představ a snů, otevřít dětem dveře do pohádky. Vydáme se společně na CESTU k příběhům, pohádkám, poezii, dramatické výchově, ale hlavně k životu právě přes pohádkové hrdiny, jejich světy a osudy. 

Krok za krokem budeme CESTOVAT do pohádky. Jedním z kroků bude vytvoření nového čtenářského koutku. Mělo by to být příjemné, pohodlné a kouzelné místo, vystlané měkkými polštáři a sedacími podložkami, s poličkami či košíky zaplněnými knihami. Místo, které bude nejen lákat děti k uvelebení a snění, ale podpoří jejich zvídavost, pozitivní vztah ke knihám i k intelektovým činnostem. 

A čeká nás spoustu dalšího... Projekt by měl dětem ukázat několik CEST do tajemného světa pohádek a příběhů – přinést nejen zábavu, ale i příležitost zamilovat si knihy se vším, co dokáží přinést. V nepolední řadě i naučit správnému chování a úctě ke knihám.

Schválená částka na realizaci: 33 000,- Kč

Zpět na předchozí stránku

MŠ Šafaříkova Ostrava