Jak zapsat dítě do mateřské školy?

 

Statutární město Ostrava zřídilo pro všechny mateřské školy nový web Portál předškolního vzdělávání  https://ms.ostrava.cz/ , který umožňuje zákonným zástupcům generování žádostí pro přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání. Generování žádostí je možno využít nejen pro řádný zápis na nový školní rok, ale i pro zápis v průběhu školního roku, pokud MŠ disponuje volnými místy. Informaci o volných místech naleznete v sekci Katalog MŠ. Mateřské školy s volnou kapacitou jsou označeny piktogramem .

Školský obvod všech mateřských škol zřízených městskými obvody tvoří území statutárního města Ostrava.


Průběh zápisu:

 • Zápis do MŠ je realizován prostřednictvím nového Portálu předškolního vzdělávání statutárního města Ostravy  https://ms.ostrava.cz/, kde je umožněno rodičům vyplnit potřebné údaje do interaktivního formuláře a následně si vygenerovat samotnou žádost, kterou pak už jen stačí podepsat, přiložit přílohu (potvrzení o očkování - POZOR - dítě, které bude plnit povinné předškolní vzdělávání potvrzení o očkování nedokládá) a osobně doručit do MŠ. K ověření údajů uvedených v Žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání je zákonný zástupce dítěte požádán o nahlédnutí do občanského průkazu a rodného listu uchazeče (dítěte). Zastupuje-li dítě jiná osoba než jeho zákonný zástupce, doloží oprávnění dítě zastupovat.
 • Zápis k předškolnímu vzdělávání od školního roku 2022/2023 již proběhl (v termínu od 2.05.20222 do 06.05.2022). Pokud má škola volnou kapacitu pro individuální zápis v průběhu školního roku, lze dítě zapsat i mimo termín zápisu. Pro případné zapsání je nutné nás nejprve KONTAKTOVAT (na telefon 739 466 266 nebo na e-mail: reditelka@mssafarikova.eu) a ověřit si, zda je v MŠ volné místo!
 • Co naše mateřská škola dětem i rodičům nabízí?
  • Pohodové a bezpečné prostředí, kde se děti cítí přijímané, úspěšné a šťastné....
  • Moderně a vkusně vybavený interiér se zajímavými hracími koutky, velkou školní zahradu se atraktivními sportovními prvky, s povrchy vhodnými nejen pro sport, ale i relaxaci.
  • Preferování zdravého životního stylu – dostatek pohybových aktivit, saunování, zdravou a pestrou stravu...
  • Zajímavé prožitky z kulturních, zábavných i vzdělávacích programů, akcí a projektů – divadla, exkurze, narozeninové oslavy, společné akce s rodiči, výtvarné dílny....
  • Program cíleně zaměřený na přípravu budoucích prvňáčků – Klub předškoláků.
  • Individuální přístup k dětem a jejich potřebám, podporu rozvoje osobnosti dítěte.
  • Pravidelné poradenství pro rodiče – individuální konzultace s učitelkou Vašeho dítěte.
  • Odpolední nabídku nadstandardních aktivit: atletická školička, angličtina....
    

Pokud potřebujte PORADIT s vyplněním či žádost vytisknout,

určitě nás KONTAKTUJTE, RÁDI VÁM POMŮŽEME.


 

Soubory ke stažení
PDFFormulář - oznámení individuální vzdělávání73.16 KB
Zpět na předchozí stránku

MŠ Šafaříkova Ostrava